سانکو > سایر > نمایشگر اخبار سایت
توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت، پیام نمایشگاه بیست و یکمدبیرخانه شرکت ملی نفت ایران

توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت، پیام نمایشگاه بیست و یکم

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، پیام بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت را توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت دانست و گفت: بعد از برجام، موقعیتی ایجاد شد تا شرکت های خارجی با فرصت بیشتری در ایران حضور پیدا کنند.

کن الدین جوادی در حاشیه برگزاری سومین روز از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این که حضور شرکت های خارجی در این دوره از نمایشگاه ٦٤ درصد افزایش پیدا کرده است.

 

معاون وزیر نفت افزود: تعداد پاویون های خارجی حاضر در نمایشگاه ١١ پاویون است که در این دوره از نمایشگاه ٩٠ درصد افزایش یافته است.

 

وی با بیان این که صنعتگران داخلی با کوله باری از تجربیات در نمایشگاه نفت امسال حضور پیدا کرده اند، به بازدید خود از ٢٠٠ شرکت خارجی اشاره کرد و افزود: ایران امروز با گذشته بسیار متفاوت است و سیاستگذاری نظام به خصوص وزارت نفت با چارچوب هایی که وزیر نفت آن را مشخص کرده در جهت حمایت از صنایع داخلی در کنار شرکت های خارجی است.

 

مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان این که شرکت های خارجی به این موضوع که تنها در صورتی می توانند در ایران حضور داشته باشند که اقدام به سرمایه گذاری و مشارکت با شرکت های ایرانی و انتقال فناوری کنند، اظهار کرد: شرکت های خارجی به این واقعیت رسیده اند که شرکت های داخلی، قدم های خوبی در این سال ها در بخش ساخت تجهیزات صنعت نفت برداشته اند.

 

جوادی ساخت ١٠ قلم گروه کالایی تجهیزات صنعت نفت و قراردادهای توسعه دانش بنیان و حضور دانشگاه ها را دو بحث مهم این دوره از نمایشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: برای ساخت ١٠ قلم گروه کالایی، ١٠٠ قرارداد منعقد می شود که هم اکنون ٣٨ قرارداد آن aبرای ساخت کالاهای استراتژیک و تجهیزات درون چاهی و دیگر تجهیزات صنعت نفت امضا شده است.


خاتمه مطلب /*

آدرس صفحه: http://sanco.ir/news-history.aspx?id=0fb9e4c6-f35d-42e1-9ba0-e2b36f10c7be
تاریخ چاپ: 7/16/2018 5:29:56 AM
حق كپی © صنایع آبزیان نیل پارس. تمامی حقوق محفوظ است.
لطفا کمی صبر کنید...